17.12.2021 Poradnia czynna do godz. 13.00
W dniu 24.12.2021 r. Poradnia będzie czynna do godz. 12.00.
Wsparcie po pandemii
Zapraszamy także nauczycieli i rodziców- udzielamy wsparcia w postaci konsultacji.
Proponujemy dodatkowe wsparcie w postaci zajęć integracyjnych/reintegracyjnych dla uczniów na terenie szkół- na wniosek dyrektora szkoły.
Jesteśmy na Facebooku :) https://www.facebook.com/PPPRaciborz/
WAŻNA INFORMACJA
Sekretariat przyjmuje klientów w poszczególnych dniach w godzinach:
pon. 8-17
wt. 8-17
śr. 8- 17
czw. 8-15
pt. 8-14
pod nr tel. 415-35-47
Zapraszamy do kontaktu mailowego z naszymi specjalistami rodziców, nauczycieli i uczniów.
psycholog: mgr Marta Wolnik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
psycholog: mgr Joanna Mrozek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
psycholog: mgr Barbara Molęda-Kusidło Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pedagog: mgr Barbara Lamla-Wochnik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
doradca zawodowy, pedagog:mgr Beata Jakubik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pedagog: mgr Beata Kołodyńska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pedagog: mgr Edward Hutyra Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
neurologopeda, pedagog: mgr Elżbieta Molęda Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
psycholog: mgr Małgorzata Janiga Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
psycholog: mgr Małgorzata Wójcik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
neurologopeda, pedagog: mgr Iwona Ceglarska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
psycholog: mgr Julia Szreder Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pedagog: mgr Katarzyna Brzenczka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pedagog: mgr Magdalena Nowakowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
psycholog: mgr Marta Ozga Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
psycholog: mgr Aleksandra Wojtowicz-Pacholska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pedagog: mgr Genowefa Rycerz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
psycholog: mgr Aleksandra Cichon Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WAŻNA INFORMACJA
W zakładce "Pomoc zdalna specjalistów" sukcesywnie umieszczamy praktyczne informacje, porady dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Osoby, które brały udział w warsztatach poradnianych "Szkoła dla Rodziców" zachęcamy do odwiedzania zakładki "Szkoła dla rodziców". W podzakładce "Klub rodziców" będą pojawiały się przypomnienia treści i tematów, które były przerabiane na warsztatach.
Numery pomocowe dla dzieci i młodzieży
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków trudnych sytuacjach życiowych. Wykwalifikowani konsultanci świadczą pomoc przez całą dobę, można się z nimi skontaktować również przez stronę www.116111.pl/napisz
800 080 222 – Linia dzieciom
Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. Z pomocy psychologów, pedagogów i prawników można skorzystać także za pośrednictwem czatu i e-maila. Więcej informacji: www.liniadzieciom.pl
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
800 12 12 12 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna dla dzieci i w sprawach dzieci. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Poza godzinami pracy konsultantów możliwe jest pozostawienie wiadomości, konsultanci oddzwonią na podany numer po rozpoczęciu dyżuru.
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
800 70 22 22 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
Całodobowa i bezpłatna pomoc psychologiczna przez telefon, email i czat. Dyżurujący konsultanci udzielają porad i kierują osoby dzwoniące lub piszące do odpowiedniej placówki.
Czat i pomoc online dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
Numery pomocowe dla dorosłych
800 70 22 22 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
Całodobowa i bezpłatna pomoc psychologiczna przez telefon, email i czat. Dyżurujący konsultanci udzielają porad i kierują osoby dzwoniące lub piszące do odpowiedniej placówki.
Czat i pomoc online dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym
Skorzystaj z niego, jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz tam dzwonić od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 22.00 (połączenie bezpłatne).http://116123.edu.pl/
800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty. Konsultanci udzielają także informacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych. Telefon dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 15:00.
Więcej informacji: www.800100100.pl
22 594 91 00 – Antydepresyjny Telefon Zaufania Forum Przeciw Depresji
Telefon skierowany do osób chorujących na depresję oraz ich bliskich. Linię oraz forum internetowe dostępne na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl obsługuje lekarz psychiatra.
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
Numery pomocowe dla osób doświadczających przemocy
800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
Bezpłatna i całodobowa pomoc telefoniczna dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.
http://www.niebieskalinia.org/
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Pod tym numerem telefonu można uzyskać wspracie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 - 15.30 (połączenie bezpłatne).
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
Numery pomocowe dla osób uzależnionych
801 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania”
Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz tam uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
800 120 289 - infolinia dla osób uzależnionych i ich rodzin
Pomoc psychologiczna, prawna, pedagogiczna dla osób borykających się z problemem uzależnień oraz ich bliskich. Infolinia działa w dni powszednie w godzinach 9:00-17:00, połączenie jest bezpłatne.
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
801 889 880 - Telefon Zaufania "Uzależnienia behawioralne"
Z telefonu mogą korzystać wszystkie osoby, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Z konsultantami mogą porozmawiać również osoby bliskie osobom uzależnionym – rodzina, przyjaciele, znajomi. Infolinia jest czynna codziennie w godzinach od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych. Dzowniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.
www.uzaleznieniabehawioralne.pl
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
Numery pomocowe dla osób po stracie
800 108 108 - Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich
Telefon wsparcia działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00. Linia 800 108 108 adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady. Zadaniem dyżurujących psychologów jest podejmować interwencje w sytuacjach nagłych, a także pomagać w podejmowaniu decyzji o ewentualnej dalszej terapii.
Więcej informacji na stronie Fundacji Nagle Sami: http://www.naglesami.org.pl/
Pomoc dla dzieci i dorosłych.
800 111 123 – Tumbolinia
Pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków przeżywających stratę i żałobę, a także informacje dla ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00. Pomoc online dostępna na stronie www.tumbopomaga.pl/
Pomoc dla dzieci.
Numery pomocowe w sprawie koronawirusa
800 190 590 całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.
800 100 102 - całodobowa infolinia Wojsk Obrony Terytorialnej dla osób, które potrzebują wsparcia psychologicznego.
Numery pomocowe dla seniorów
800 012 005 - TelefonPogadania - wsparcie dla samotnych osób starszych w kontekście pandemii czynny codziennie w godzinach 12:00-20:00.
Pomoc dla osób starszych.
12 333 70 88 - „Dobre Słowa – telefon dla seniorów”
Pomoc telefoniczna w odpowiedzi na samotność spotęgowaną przez pandemię koronawirusa dostępna codziennie w godzinach 10:00–12:00 oraz 17:00–19:00.
Pomoc dla osób starszych.
Śląski telefon dla seniora SENIOR-FON
SENIOR-FON spełnia dwie funkcje:
FUNKCJA nr 1 – TERAPEUTYCZNA, wsparcie emocjonalne, psychologiczne, rozmowa wspierająca, pomoc w przełamaniu poczucia osamotnienia, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa..
FUNKCJA nr 2 - INTERWENCYJNA, gdzie na naszej infolinii będzie można zgłosić problem seniora, a nasi interwenci będą podejmować działania skutecznej koordynacji pomocy dla osób w potrzebie w jej środowisku lokalnym (powiadomią miejscowe służby, sprawdzą ścieżkę pomocy, zainteresują organizacje pozarządowe, inne według rozeznanej sytuacji)
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00
Numer telefonu: 32 506 56 40
Dyżur pełnią: psychologowie, terapeuci, pedagodzy, pracownicy socjalni i inni interwenci.
Numery pomocowe na terenie Raciborza
Ośrodek Interwencji Kryzysowej – telefon w godzinach dyżuru w Ośrodku Interwencji Kryzysowej ( od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 19:00) 32 414 96 90;
telefon całodobowy: 722 304 453 oraz 603 300 904
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
email dla osób objętych kwarantanną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
ul. Stefana Batorego 8
7:00 – 15:00 tel. 32 459 41 32 lub 517 886 048
całodobowo 604 106 359 lub 517 886 049
Na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/slaskie można wyszukać numery telefonów do Ośrodków Pomocy Społecznej w naszym województwie.
z poważaniem
Łukasz Kandziora - dyrektor
Co musisz wiedzieć o koronawirusie
Zgodnie z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej podajemy informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej i zachowań w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
ul. Batorego 8
47-400 Racibórz
CENTRALA 32 415 28 93
Telefon alarmowy: 604 106 359 (całodobowy)
Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie zawarło szereg instrukcji oraz informacji dotyczących koronawirusa. https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie