Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Raciborzu

Organizacja szkoły i warunki udziału

Organizacja Szkoły

Zajęcia odbywają się siedzibie Poradni w Raciborzu, przy ul. Jana 14 w godzinach przedpołudniowych i/lub wieczornych – zależnie od potrzeb i możliwości uczestników. Rozpoczęcie zajęć poprzedzone jest spotkaniem organizacyjnym.

Zajęcia prowadzą realizatorki:

  • Elżbieta Molęda – Certyfikowany Realizator trzech części szkoły

  • Małgorzata Janiga - Certyfikowany Realizator trzech części szkoły

  • Elżbieta Wdowiak - Certyfikowany Realizator trzech części szkoły

  • Katarzyna Brzenczka – realizator I części szkoły

  • Beata Kołodyńska - realizator I części szkoły

  • Margit Dereń - realizator I części szkoły

  • Beata Jakubik - realizator I części szkoły

  • Aleksandra Cichon - realizator I części szkoły

  • Genowefa Rycerz - realizator III części szkoły

Wszyscy realizatorzy posiadają doświadczenie w pracy psychoedukacyjnej i ukończyły szkolenia u uprawnionych liderów programu.

 

Warunki udziału

Do udziału w  Szkole dla Rodziców i Wychowawców zapraszamy Rodziców dzieci w każdym wieku, od noworodka do dorosłości a także małżeństwa, które planują dopiero zostać rodzicami. Ale także osoby nie mające własnych dzieci, a zajmujące się nimi z racji wykonywanego zawodu lub powołania:  nauczycieli, siostry zakonne, księży, policjantów, pracowników ośrodków pomocy społecznej, którzy chcieliby ponieść swoje kompetencje wychowawcze.

Zgłoszenia przyjmujemy przez cały rok

telefonicznie – 32 415 35 47

mailowo:     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub osobiście - zgłoszenie w sekretariacie poradni. 

Państwa nazwisko umieszczamy na liście oczekujących, po zebraniu się grupy, przed rozpoczęciem kolejnej edycji programu  realizatorki kontaktują się z Państwem telefonicznie  zawiadamiając o terminie spotkania informacyjnego i prosząc o potwierdzenie udziału. Spotkania odbywają się w czasie roku szkolnego.

WAŻNE - Aby wziąć udział w  II części kursu trzeba ukończyć stopień podstawowy: „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Jeśli szkolenie miało miejsce  w innym niż nasza poradnia ośrodku konieczne jest przedstawienie zaświadczenia.